Overslaan en naar de inhoud gaan

Onrust bij aandeelhouders Unilever over fusie van voedingsmiddelentak met McCormick

Unilever probeert onvrede weg te nemen bij aandeelhouders over de fusie van de voedingsmiddelendivisie met kruidenfabrikant McCormick.

Advertentie
Onvrede bij aandeelhouders Unilever over fusie van voedingsmiddelentak met McCormick.

CEO Fernando Fernández bezocht onlangs een bijeenkomst met aandeelhouders, waarbij hij onrust probeerde weg te nemen over de fusie van de voedingsmiddelentak met de Amerikaanse kruidenfabrikant McCormick. Het gaat om een deal van 66 miljard dollar, een jaarlijkse omzet van 20 miljard dollar en een schuldratio van vier keer de nettowinst.

Volgens de Financial Times zijn de aandeelhouders niet blij met de deal met McCormick. Zij vrezen dat de vele veranderingen ten koste gaan van de resultaten van Unilever. Mede omdat de deal met McCormick zo snel volgt op het afstoten van de ijsdivisie.

Investeerder Terry Smith, verbonden aan Fundsmith, heeft vorige maand zijn aandelen in de groep verkocht. Hij gaf aan een afkeer te hebben van "door activisten gedreven opsplitsingen". Flossbach von Storch, een van de 30 grootste aandeelhouders van Unilever, zei dat zijn grootste zorg was dat de deal na jaren van veranderingen opnieuw een herstructurering met zich meebrengt.

"Grote bedrijven presteren en transformeren tegelijkertijd", zo citeert de Financial Times Fernández. "Unilever wordt al lange tijd gezien als traag en complex. En nu vragen mensen zich af: veranderen jullie niet te snel?"

Unilever krijgt 65 procent van de gecombineerde groep terwijl de investeerders van McCormick de rest krijgen. Unilever ontvangt 15,7 miljard dollar in contanten, waarmee het de komende drie jaar voor 6 miljard aan aandelen zal terugkopen.