Er is hoop op een doorstart voor twee failliete Gelderse papierfabrieken
Er is serieuze interesse om de failliete papierfabriek Folding Boxboard Eerbeek over te nemen. Met kandidaat-kopers zijn gesprekken gaande.
Een van de geïnteresseerde kopes zou al een rondleiding in de fabriek hebben gehad. Dat meldt dagblad De Gelderlander. De eeuwenoude papierfabriek ging vorige week failliet.
De Eerbeekse vestiging maakt deel uit van Folbb, dat vouwkarton produceert. De andere fabriek van Folbb staat in het Duitse Baiersbronn. Die vestiging vroeg vorige week woensdag het faillissement aan. De problemen in Duitsland zouden de oorzaak van het faillissement van de dochter in Eerbeek zijn.
Afkoelingsperiode
De rechter heeft een afkoelingsperiode bepaald voor dit faillissement, waarin de fabriek doordraait. Hiervoor heeft het bedrijf een aparte lening aangevraagd.
Curator Eric Looijen van Stellicher Advocaten geeft aan dat er de nodige interesse is voor een doorstart. “Het goede nieuws is dat er interesse is”, zegt hij in de Gelderlander. “De mail blijft maar door ratelen.”
Meerdere sluitingen van papierfabrieken
Van de oorspronkelijke vijf papierfabrieken in Eerbeek zijn er nog maar twee normaal in bedrijf. Stora Enso De Hoop ging in 2023 dicht. Dat was een jaar nadat de toenmalige eigenaar De Jong Packaging Group voor 1 miljard euro werd overgenomen door het Finse Stora Enso. Die sloot de Gelderse vestiging in een reorganisatie.
Bijna twee maanden geleden ging papierfabriek Coldenhove failliet, maar daarvoor zijn nu twee serieuze overnamekandidaten, weet de Geldeers krant.
Papierfabrieken zitten wel vaker in de hoek waar de klappen vallen. In 2021 ging Meerssen Papier failliet, het gevolg van overstromingen in Limburg. Maar ook vinden er nog overnames plaats in deze industrietak die onder toenemende druk staat.