Videoland en Viaplay naar ACM voor goedkeuring deal van 142 miljoen
Viaplay en Videoland hebben de Autoriteit Consument en Markt (ACM) om toestemming gevraagd voor de overname van Viaplay.
Videoland is een dochterbedrijf van DPG Media. Met de deal is 142 miljoen euro gemoeid.
Viaplay Nederland, vooral bekend om de uitzendrechten van de Formule 1 in Nederland, exploiteert een streamingdienst en twee lineaire televisiezenders waarmee eindgebruikers toegang verkrijgen tot live en on-demand aangeboden sportcontent en sport gerelateerde audiovisuele content.
Belanghebbenden kunnen tot 3 september een zienswijze bij de toezichthouder indienen. De aandacht ligt onder meer bij de positie die Videoland na de overname krijgt op de markt voor live en on-demand aangeboden sportcontent.
Als de ACM geen aanvullende bezwaren ziet, kan er al tijdens het lopende Formule 1-seizoen duidelijkheid komen.