Overslaan en naar de inhoud gaan

Waterland wil concurrent overbieden in strijd om Gamma Communications

De Nederlandse private equity-firma Waterland bereidt een hoger bod voor op het Britse telecombedrijf Gamma Communications.

Waterland wil concurrenten afschudden in biedingsstrijd om Gamma Communications.

Volgens The Sunday Times wil Waterland het bod van de Britse investeerder Epiris overtreffen, dat Gamma waardeert op circa 1,08 miljard pond. Gamma Communications is genoteerd aan de London Stock Exchange.

Advertentie

Gamma Communications heeft vorige week ingestemd met een bod van Epiris van 1.120 pence per aandeel. Daarmee kreeg Epiris voorlopig de voorkeur in de overnamestrijd. Waterland, dat in augustus al verkennende gesprekken voerde over een mogelijke overname, lijkt zich daar nu opnieuw in te mengen.

Nieuwe biedingsstrijd

Onduidelijk is vooralsnog hoe hoog het mogelijke tegenbod van Waterland zal uitvallen en of het daadwerkelijk tot een deal met Gamma komt.

Na de eventuele deal zou Waterland een aanzienlijk deel van Gamma Communications willen doorverkopen aan Giacom, een Britse telecomdienstverlener, onderdeel van investeerder Inflexion. Deze divisies richten zich op het midden- en kleinbedrijf en waren vorig jaar goed voor bijna 30 procent van de omzet van Gamma.

Minder risicovol

Binnen Gamma zou het bod van Epiris vooralsnog als eenvoudiger en minder risicovol worden beschouwd. De onderneming zou twijfels hebben over de uitvoerbaarheid van de complexere transactie van Waterland, aldus The Sunday Times.

De voorgenomen verkoop zou Waterland in staat stellen de overname deels anders te structureren en de activiteiten van Gamma scherper af te bakenen.

Maak M&A jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van M&A.

Voeg M&A toe aan Google
Mergers & Acquisitions with Timothy Galpin and Matti Suominen

Mergers & Acquisitions with Timothy Galpin and Matti Suominen

Master the art of M&A with practical tools and insights. Join the comprehensive four-day Mergers & Acquisitions program by Timothy Galpin and Matti Suominen.

Check dates & details