Overslaan en naar de inhoud gaan

Porsche verkoopt techdochter MHP voor 320 miljoen euro aan Tata

Sportwagenfabrikant Porsche verkoopt zijn management- en IT-adviesbureau MHP voor 320 miljoen euro aan Tata Consultancy Services (TCS).

Porsche verkoopt techdochter MHP voor 320 miljoen euro aan Tata.

De deal past volgens Porsche binnen de strategie om zich sterker te richten op zijn kernactiviteiten.

Advertentie

Hoewel Porsche afscheid neemt van het eigendom, blijft MHP nauw met de autofabrikant samenwerken. Porsche, TCS en MHP sluiten tegelijkertijd een strategisch partnerschap voor digitale technologie en kunstmatige intelligentie (AI). TCS is ook in Nederland gevestigd.

De samenwerking moet de ontwikkeling en toepassing van AI binnen Porsche versnellen. Daarbij ligt de nadruk op het opschalen en integreren van digitale oplossingen in verschillende onderdelen van de organisatie en over de volledige waardeketen.

MHP werd in 1996 opgericht en groeide uit tot een internationaal actief management- en IT-adviesbureau met een sterke positie in de automotive-industrie. Het bedrijf blijft als zelfstandige entiteit opereren binnen de Tata Group.

De transactie moet de komende maanden worden afgerond en is nog afhankelijk van de gebruikelijke mededingingsrechtelijke en overige wettelijke goedkeuringen.

Mergers & Acquisitions with Timothy Galpin and Matti Suominen

Mergers & Acquisitions with Timothy Galpin and Matti Suominen

Navigate the complexities of M&A in today's dynamic market. Gain practical tools and insights in the four-day Mergers & Acquisitions program with Timothy Galpin and Matti Suominen.

Check dates & details