Van Lanschot Kempen hint op overnames in de pensioensector
De vermogensbeheerder ziet in overnames in de pensioensector kansen en het indekken tegen een vijandige overname.
Dat komt naar voren in een uitleg van CEO Maarten Edixhoven van Van Lanschot Kempen aan nieuwsmedium BNR.
Begin oktober haalde Van Lanschot Kempen 26 miljard euro aan pensioenvermogen van Aegon Asset Management binnen, waarmee de vermogensbeheerder een van de drie grootste spelers in de pensioenmarkt werd.
Jaarlijks een overname
“We hebben de afgelopen tien jaar ongeveer één overname per jaar gedaan en versterkten onze positie in België en het zuiden van Nederland. Dergelijke overnames van pensioenfondsen kunnen ook een kans zijn.”
Overnames kunnen Van Lanschot Kempen ook weerbaarder maken tegen ongewenste overnames. Van Lanschot Kempen werd vorig jaar opgeschrikt door ING, dat onaangekondigd een belang van bijna twintig procent in de vermogensbeheerder nam. Edixhoven benadrukt dat het onafhankelijk wil blijven. "Wij varen een sterk onafhankelijke koers: dat is ook een onderdeel van wie we zijn."