Overslaan en naar de inhoud gaan

Heineken dichtbij overname 300 pubs van Stonegate voor 350 miljoen pond

Stonegate kampt met een schuldenlast van drie miljard pond en wil duizend van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.

Heineken dichtbij overname 300 pubs van Stonegate voor 350 miljoen pond.

De naderende deal van Heineken wordt gemeld door de Britse zakenkrant The Times. 

Advertentie

Heineken zou 300 miljoen pond (350 miljoen euro) willen betalen om de 300 pubs van Stonegate, het grootste pubbedrijf in het Verenigd Koninkrijk, te redden.

Heineken exploiteert in Groot-Brittannië al ongeveer 2350 pubs onder de vlag van Star Pubs & Bars en brouwt er biermerken zoals Birra Moretti, Amstel en Cruzcampo.

Duizend toplocaties

Stonegate exploiteert ongeveer 4.500 pubs in het hele land, maar probeert duizend toplocaties te verkopen om kapitaal vrij te maken.

De enorme schuldenlast die op de pubketen drukt, ontstond grotendeels toen het bedrijf in 2019 concurrent Enterprise Inns overnam voor drie miljard pond.

Hierdoor zat het horecabedrijf opgescheept met enorme leningen, vlak voordat de pandemie de Britse pubs dwong maandenlang de deuren te sluiten.

Sinds de pandemie heeft de Britse pubsector ook klappen gekregen door de explosief stijgende kosten voor bier, energie, lonen en verhogingen van de werkgeversbelastingen, die zijn ingevoerd door voormalig minister van Financiën Rachel Reeves.

Terra Firma en Bain Capital ook in de race

Hoewel Heineken na onderhandelingen in de zomer dicht bij een akkoord is met Stonegate, waarschuwen ingewijden dat er geen garantie is dat de deal daadwerkelijk doorgaat.

Naar verluidt zijn er nog diverse andere gegadigden, van wie sommigen mogelijk geïnteresseerd zijn in de overname van de volledige portefeuille van duizend pubs – in plaats van 'slechts' 300 pubs die Heineken wil overnemen.

Zo zouden grote investeringsmaatschappijen als Terra Firma en Bain Capital nog kunnen toeslaan met een bod op alle duizend toplocaties die in de verkoop staan.

Maak M&A jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van M&A.

Voeg M&A toe aan Google
Mergers & Acquisitions with Timothy Galpin and Matti Suominen

Mergers & Acquisitions with Timothy Galpin and Matti Suominen

Master the complexities of M&A transactions. Enhance your strategic decision-making in the four-day Mergers & Acquisitions program with Timothy Galpin and Matti Suominen.

Check dates & details