FrieslandCampina stapt met minderheidsbelang in Indonesische zuivelreus
FrieslandCampina draagt zijn dochteronderneming in Indonesië over aan branchegenoot Ultrajaya in ruil voor 37 procent van de aandelen.
FrieslandCampina heeft de deal bevestigd, zonder aan te geven hoe groot het belang is. Het bedrijf spreekt zelf over een 'controlerend belang' in het beursgenoteerde Ultrajaya. Aziatische media melden dat het om 37 procent zou gaan.
Als deze transacties zijn afgerond moet het Nederlandse zuivelbedrijf een verplicht bod uitbrengen op de rest van Ultrajaya. Door de Indonesische dochter samen te voegen met Ultrajaya verwacht FrieslandCampina sterker te staan op de groeiende zuivelmarkt in Indonesië.
West-Java
Een jaar geleden werd al bekend dat FrieslandCampina in gesprek was met de Indonesische branchegenoot. Ultrajaya Milk Industry & Trading draaide vorig jaar omgerekend in dollars ruim een half miljard omzet, een daling met ongeveer 1,2 procent ten opzichte van 2024. Het bedrijf bezit melkveebedrijven in West-Java.
FrieslandCampina is al langer actief in Indonesië via dochteronderneming Frisian Flag Indonesia. Vorig jaar werd een nieuwe zuivelfabriek in West-Java geopend.
Frisian Flag Indonesia
FrieslandCampina is met Frisian Flag Indonesia ruim een eeuw actief in het Zuidoost-Aziatische land en is er een van de grootste zuivelbedrijven. Het bedrijf heeft 1750 medewerkers en verkoopt er zuiveldrank en gecondenseerde melk.
De precieze financiële details maakt FrieslandCampina niet bekend. Ultrajaya steeg vrijdag op de beurs zo'n 7 procent en had een beurswaarde van ruim 21,4 biljoen roepia, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Indonesische toezichthouders en de aandeelhouders van Ultrajaya moeten nog instemmen met de transactie.
Maak M&A jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van M&A.
Voeg M&A toe aan Google