Overslaan en naar de inhoud gaan

BAM koopt Gelders infrabedrijf met een waarde van een 500 miljoen

De beursgenoteerde bouwer BAM neemt A.Hak over, een Gelders aannemersbedrijf gespecialiseerd in ondergrondse infrastructuur.

BAM koopt Gelders infrabedrijf met een waarde van een 500 miljoen.

A.Hak wordt bij de overname gewaardeerd op ruim 504 miljoen euro. Onbekend is of de overname volledig zal zijn.

Advertentie

De financiering van de overname is volledig geregeld, aldus BAM. Het bouwbedrijf gebruikt daarvoor bestaande kasmiddelen en een overeengekomen overbruggingskrediet van Rabobank, ING en ABN AMRO. Volgens BAM zal de overname direct bijdragen aan de vrije kasstroom.

Ondergrondse infrastructuur

A.Hak is gespecialiseerd in ondergrondse infrastructuur en werkt onder meer aan elektriciteits-, water-, gas- en warmtenetten. Het bedrijf is met name actief in Nederland, maar doet ook projecten over de grens.

De verwachting is dat de omzet in 2026 een omzet van ongeveer 425 miljoen euro zal bedragen, met een een aangepaste ebitda-marge van circa 10 procent. Op middellange termijn moet de aangepaste ebitda oplopen naar 65 miljoen tot 75 miljoen euro.

Met de overname wil BAM zijn positie versterken op de "snelgroeiende Nederlandse markt voor energie- en waterinfrastructuur". A.Hak is onder meer gespecialiseerd in het aanleggen van transportleidingen, bijvoorbeeld voor gas, water en elektra.

Markt voor energietransitie

Met de overname komt meer dan 20 procent van de omzet van BAM uit de snelgroeiende markt voor de energietransitie. A.Hak heeft bovendien een orderportefeuille van ongeveer 1 miljard euro voor de periode 2027-2031. Meer dan 75 procent van de verwachte omzet in die periode wordt volgens BAM al gedekt door bestaande contracten en verwachte verlengingen.

A.Hak blijft zelfstandig opereren onder de eigen naam en met de huidige leiding.  De transactie is een groeiacquisitie, benadrukt een woordvoerder van BAM. "De vraag overstijgt de capaciteit. We hebben iedereen nodig bij de energie- en watertransitie."

De overname wordt naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar afgerond, afhankelijk van onder meer goedkeuring door toezichthouders.

Maak M&A jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van M&A.

Voeg M&A toe aan Google
Mergers & Acquisitions with Timothy Galpin and Matti Suominen

Mergers & Acquisitions with Timothy Galpin and Matti Suominen

Master the intricacies of M&A valuation and strategy. Enhance your expertise in the four-day Mergers & Acquisitions program with Timothy Galpin and Matti Suominen.

Check dates & details