Overslaan en naar de inhoud gaan

Welkom op de nieuwe website van de M&A Community!

Welkom op de nieuwe website van de M&A Community!

VolkerWessels brengt Tim Stevens goud in league tables H1 2017

De eerste drie advocaten in de league table gesorteerd op dealwaarde waren allemaal betrokken bij de verkoop van Patheon door DSM voor 6,5 miljard euro. Tim Stevens van Allen & Overy (foto boven), Leo Groothuis van NautaDutilh (foto rechts) en Paul Cronheim van De Brauw Blackstone Westbroek. Cronheim adviseerde de target Patheon, Groothuis koper Thermo Fisher Scientific en Stevens verkoper DSM. Stevens maakt het verschil in de league tables dankzij de IPO van VolkerWessels van 648 miljoen euro.

Advertentie
VolkerWessels brengt Tim Stevens goud in league tables H1 2017

Karine Kodde van Allen & OveryNummer vier Karine Kodde van Allen & Overy (foto rechts) was druk in de weer met private equity. Zij was betrokken bij de verkoop van Vanderlande door NPM Capital voor 1,2 miljard, de verkoop van Bureau van Dijk door EQT voor 3 miljard euro en de verkoop van Euroma aan Parcom Capital voor een geschatte dealwaarde tussen 50 en 100 miljoen euro. In totaal waren deze deals goed voor 4,25 miljard euro.

Arne Grimme van De Brauw Blackstone WestbroekDe nummer 1 van 2016, Arne Grimme van De Brauw Blackstone Westbroek, staat met 2,9 miljard op de zevende plaats. Hij deelt de positie met Thijs Alexander van Clifford Chance. Beiden waren betrokken bij de overname van Q-Park door de Amerikaanse investeerder KKR. Grimme adviseerde de verkopende aandeelhouders. Alexander was ingeschakeld door KKR.

Allard Metzelaar van StibbeStibbe heeft ook twee advocaten in de top tien. Ze staan collegiaal bij elkaar op plaatsen 5 en 6. Nummer 5 Allard Metzelaar (foto rechts) was onder andere betrokken bij de overname van Q-Park en nummer 6 Hans Witteveen bij de overname van Bureau van Dijk. Metzelaar staat één plaats hoger dan zijn kantoorgenoot dankzij zijn advies aan pensioenfonds ABP bij de verkoop van Imagem Music voor 500 miljoen euro.

Peter Corten verdedigt de eer van Loyens & Loeff in de top 10. Dankzij zijn advies bij de overname van Vanderlande staat hij op de negende plaats. 

Jetty Tukker van Allen & OveryVan alle grote Zuidas-kantoren ontbreekt Houthoff Buruma in het rijtje. Jetty Tukker (foto rechts) is op plaats 12 de hoogstgenoteerde Houthoffer. De advocaat die in 2016 overkwam van Allen & Overy adviseerde dit jaar onder meer bij de beursgang van VolkerWessels en twee buitenlandse noteringen. Houthoff was afgelopen halfjaar wel bij een reusachtige deal betrokken, te weten de overname van het Israëlische bedrijf Mobileye door Intel voor 14 miljard, maar helaas valt deze deal buiten de criteria van de Nederlandse league tables. 

Lees ook:
Lexence meest actieve dealmaker eerste halfjaar 2017
Allen & Overy doet grootste deals eerste halfjaar 2017
Big four ondersteboven in league tables transaction support H1 2017
Full page halfjaarupdate League Tables H1 2017 in FD
KPMG support de grootste deals in H1 2017
ING adviseert bij meeste deals in H1 2017
Zakenbank J.P. Morgan doet grootste deals H1 2017
Private equity piekt in eerste halfjaar 2017
Waarde overnames keldert in eerste halfjaar van 2017  

Waarde overnames keldert in eerste halfjaar van 2017