Overslaan en naar de inhoud gaan

Welkom op de nieuwe website van de M&A Community!

Welkom op de nieuwe website van de M&A Community!

KPMG: aantal deals en dealwaarde van private equity valt wereldwijd terug

In het eerste kwartaal van 2026 bereikte de wereldwijde private-equitymarkt een dealwaarde van 436 miljard dollar. Over de afgelopen twaalf maanden viel de wereldwijde dealwaarde terug van 2,2 biljoen naar 2,1 biljoen dollar.

Advertentie
KPMG: minder deals en dealwaarde van private equity in de afgelopen 12 maanden.

Dat heeft KPMG becijferd in het rapport Q1’26 Pulse of Private Equity - Global Insides. KPMG noemt de dealwaarde over de afgelopen twaalf maanden toch van een historisch gezien hoog niveau. Maar KPMG vraagt ook aandacht voor de zwakke dealactiviteit: het aantal transacties kwam uit op 4.168, wat het laagste niveau is sinds begin 2021.

Het voortschrijdend jaartotaal over de afgelopen twaalf maanden valt wereldwijd terug naar 19.682 deals. Het gaat hier om gerealiseerde en aangekondigde deals.

Volgens KPMG laat dit verschil tussen hoge dealwaarde en lage volumes zien dat investeerders zich blijven richten op grote, kwalitatief sterke transacties met topactiva. KPMG illustreert dit door te wijzen op de overname van het Amerikaanse AES Corporation voor 41 miljard dollar, de secundaire buy-out van het Poolse InPost voor 9,2 miljard dollar en de overname van het Duitse EGYM voor 7,5 miljard dollar.

Regionaal gezien trokken Noord- en Zuid-Amerika het grootste deel van de investeringen aan met 247 miljard dollar verdeeld over 1.980 deals. Het grootste aandeel in deze transacties vond in de Verenigde Staten plaats. Buiten de VS was de grootste transactie de overname van het Peruaanse Inkia Energy voor 3,4 miljard dollar.

In de EMEA-regio (Europa, Midden-Oosten en Afrika) bedroeg de dealwaarde 154 miljard dollar over 1.816 transacties, terwijl de Asia-Pacific (APAC)-regio 26 miljard dollar realiseerde met 255 deals. In alle drie de regio’s daalden zowel de totale dealwaarde als het aantal deals over de afgelopen twaalf maanden.

Daarnaast zette de daling in fondsenwerving door, rapporteert KPMG. Het totaal aan opgehaald kapitaal over twaalf maanden kwam uit op 373 miljard dollar verdeeld over 549 fondsen, het laagste niveau sinds begin 2017 en de achtste opeenvolgende kwartaaldaling. KPMG verklaart deze afname door factoren zoals de grote hoeveelheid reeds beschikbaar kapitaal bij fondsen en de druk om eerst rendement uit te keren aan investeerders voordat nieuwe fondsen worden opgehaald.

LEES OOK: De exit-markt voor private equity: wordt 2026 het jaar waarin PE massaal verkoopt?