Overslaan en naar de inhoud gaan

TAP-topman over deal met Lufthansa: 'Goedkeuring van autoriteiten gaat moeilijk worden'

Toezichthouders in Europa, Brazilië en de Verenigde Staten moeten groen licht geven voor deze deal.

TAP-topman over deal met Lufthansa: 'Goedkeuring van autoriteiten gaat moeilijk worden'.

De topman van TAP Air Portugal is tevreden met de keuze voor Lufthansa als nieuwe minderheidsaandeelhouder, maar waarschuwt dat de moeilijkste fase van de samenwerking nog moet beginnen. De voorgenomen deal moet eerst worden goedgekeurd door toezichthouders in Europa, Brazilië en de Verenigde Staten.

Advertentie

Dit heeft TAP-topman Luís Rodrigues gezegd op een luchtvaartforum in Mexico. De Portugese regering maakte op 14 oktober bekend dat het bod van Lufthansa was geselecteerd in het privatiseringsproces van TAP. Air France-KLM, de enige andere kandidaat, trok aan het kortste eind.

Tevreden over Lufthansa

Toch is de topman positief over Lufthansa als partner. Hij wijst op de culturele overeenkomsten die de Duitse luchtvaartgroep heeft ervaren bij de overname van een belang in het Italiaanse ITA Airways. “Lufthansa was een goede keuze. Nu moeten we ervoor zorgen dat de uitvoering slaagt.”

Lufthansa wil aanvankelijk een belang van 44,9 procent nemen in de Portugese luchtvaartmaatschappij. De Duitse groep heeft daarvoor 1,025 miljard euro geboden. Het belang kan oplopen tot 49,9 procent, voor een totaalbedrag van 1,2 miljard euro.

Onderzoek per luchtroute

Rodrigues benadrukte dat de goedkeuringsprocedure complex kan worden. Vooral de Europese Commissie zal de gevolgen van de deal zorgvuldig onderzoeken, mogelijk per afzonderlijke vliegroute.

"We maken geen deel uit van het proces, behalve door de informatie aan te leveren waarnaar wordt gevraagd”, aldus Rodrigues. Hij kon nog niet aangeven hoelang de procedure zal duren.

Een huwelijk

Rodrigues vergeleek de samenwerking met een huwelijk. "Zoals bij elk huwelijk zie je in het begin vooral de mooie kanten. Maar we moeten realistisch blijven: de volgende fase draait om regelgeving, en daarbij gaat het niet om schoonheid.”

Maak M&A jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van M&A.

Voeg M&A toe aan Google
Mergers & Acquisitions: Turn every stage of the deal into value with Prof. Matti Suominen and Tim Galpin

Mergers & Acquisitions: Turn every stage of the deal into value with Prof. Matti Suominen and Tim Galpin

Regulatory approval and long-term partnerships demand careful planning. Discover practical tools for every stage of the M&A process in the five-day program by Prof. Matti Suominen and Tim Galpin.

Check dates & details