Overslaan en naar de inhoud gaan

Welkom op de nieuwe website van de M&A Community!

Welkom op de nieuwe website van de M&A Community!

Amerikaanse deelfietsaanbieder Lime wil beursgang maken voor 2 miljard dollar

De deelstep- en fietsaanbieder Lime, ook actief in Nederland, gaat naar de beurs. Moederberdrijf Neutron Holdings heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

Advertentie
De Amerikaanse deelfietsaanbieder Lime wil beursgang maken voor 2 miljard dollar

Goldman Sachs en JPMorgan Chase zullen de beursgang begeleiden. Doorgaans is de aanvraag van een beursnotering bedoeld om de interesse te peilen van investeerders. Het bedrijf hoopt op een waardering van 2 miljard dollar en dat is bijna een half miljard minder dan voor de coronapandemie, meldt de Financial Times.

De elektrische fietsen en stepjes van het in 2017 opgerichte Lime zijn beschikbaar in meer dan 230 steden wereldwijd. In Nederland is het in San Francisco gevestigde bedrijf actief in Delft, Rotterdam, Tilburg, Utrecht en Zwolle.

Neutron Holdings is voor 10 procent in handen van Uber. In 2020 was Neutron 510 miljoen dollar waard, ongeveer 433 miljoen euro, de laatste keer dat de waardering werd vastgesteld. De omzet groeide vorig jaar tot 887 miljoen dollar, van 687 miljoen dollar een jaar eerder. In veel steden is de deelfiets een alternatief  geworden voor gemotoriseerd stadsverkeer.

Maar het verlies van Neutron verdubbelde vorig jaar bijna tot 59 miljoen dollar. Bird, een concurrerende micromobiliteitsaanbieder, vroeg in 2023 faillissement aan na zware verliezen te hebben geleden. Het bedrijf had ooit een waarde van meer dan 2 miljard dollar.