De Brauw, deBreij, Allen & Overy en INGEN HOUSZ bovenaan in League Tables Q3 2021

Het derde kwartaal wekt de indruk dat 2021 een herstellend jaar zal zijn na een door corona besmet 2020.

De League Tables van het derde kwartaal van 2021 zijn bekend. De volledige League Tables staan onderaan de tekst.

Inmiddels hebben wij het derde kwartaal van 2021 achter ons gelaten. Dat is traditiegetrouw een mooi moment om een balans van de deals van de afgelopen negen maanden op te maken.

Reflectie

De Brauw Blackstone Westbroek staat in de categorie Legal Advisory Firms Deal Value (Operational Dutch) op de eerste plaats, met 46 deals die een waarde hebben van 32,7 miljard euro. Arne Grimme, die tevens op de tweede plaats staat in de categorie Legal Advisory Dealmakers Deal Value (Operational Dutch), reflecteert op het afgelopen kwartaal. “Fantastisch dat we op de eerste plaats staan als De Brauw met onze M&A-groep. Nog trotser dat mijn M&A-partner Lennard Keijzer op de eerste plaats staat. Dat lijkt mij een terechte reflectie van een fantastisch jaar voor hem met mooie transacties als de verkoop van UNIT4 namens Advent en de verkoop van T-Mobile NL voor Deutsche Telekom. Prachtige miljardendeals. Daar steek ik met mijn tweede plaats terecht bescheiden bij af.”

Lennard Keijzer, die op de eerste plaats staat in de categorie Legal Advisory Dealmakers Deal Value (Operational Dutch), haakt in en vertelt het volgende. "Ook Q3 was weer mooi! Volop actie, met wederom fast-track auctions, pre-emptives en andere interessante situaties. Dankzij de kracht van onze groep van associates, partners en de zo belangrijke support staff hebben we diverse PE firms, corporate clients, founders en andere cliënten mogen begeleiden in hun deals. We gaan daar in Q4 met veel plezier mee door."

Clifford Chance staat op de derde plek in dezelfde categorie. Het advocatenkantoor, dat recentelijk terug is gekeerd naar zijn vertrouwde kantoorpand De Droogbak, heeft 30 deals gedaan met een waarde van 16,8 miljard euro. Jan-Hendrik Horsmeier, partner bij Clifford Chance, vertelt het volgende. "Private equity is erg actief gebleven dit jaar, zowel in private transacties als bij biedingen op beursvennootschappen. Daarnaast is het duidelijk dat de techsector erg sterk uit de coronapandemie is gekomen, wat zich vertaalt in een hoge M&A-activiteit."

Veerkracht

In de categorie Legal Advisory Firms Deal Volume (Operational Dutch) en Legal Advisory Firms Deal Volume (Under Dutch Law) staat deBreij op de eerste plaats. Het advocatenkantoor heeft in de afgelopen negen maanden 91 deals begeleid, met een waarde van 1,1 miljard euro. Gaston Freijser, partner bij deBreij, blikt terug op de afgelopen tijd. ’’Sinds de markt in de zomer van 2020 weer aantrok, is het eigenlijk aaneengesloten hectisch geweest in onze sector. Hoewel de economie momenteel onder hoogspanning staat, verwachten wij op de korte termijn nog geen verandering in die hectiek.’’

Zijn compagnon Wytse Huidekoper, die in de categorie Legal Advisory Dealmakers Deal Volume (Operational Dutch) op de tweede plek staat, sluit daarop aan. ‘’Wij zijn als kantoor trots op ons team en de veerkracht die het team in de afgelopen turbulente tijd heeft getoond. Met het vertrek van Dennis de Breij zijn nu alle founders weg bij ons kantoor en is ons kantoor definitief een nieuwe fase ingegaan. Dat was gezien de tijden waarin wij leven best even spannend, maar dankzij de inzet van ons talentvolle team hebben wij samen met onze cliënten veel mooie transacties met succes kunnen afronden. Wij kijken dan ook met veel vertrouwen en plezier naar de toekomst.’’

Internationale trend

Allen & Overy staat in de categorie Legal Advisory Firms Deal Value (Under Dutch Law) op de eerste plaats, met 58 deals in de afgelopen negen maanden die een waarde vertegenwoordigen van 62,6 miljard euro. Tim Stevens, die in de categorie Legal Advisory Dealmakers Deal Value (Under Dutch Law) op de tweede plaats staat, vertelt het volgende. “De markt knalt lekker door dit kwartaal, met prachtige overnames van T-Mobile en NN IP en zes nieuwe beursnoteringen. De Nederlandse markt volgt de internationale trend: wereldwijd worden records gebroken, waarbij dit het vijfde kwartaal was op rij met meer dan $1 biljoen aan overnames. We zien wel dat de waarderingen fors oplopen dus de vraag is wel hoe lang het feest nog duurt.”

Gunstige voorwaarden

Matthijs Ingen-Housz, oprichter van INGEN HOUSZ, staat zowel in de categorie Legal Advisory Dealmakers Deal Volume (Under Dutch Law) als in de categorie Legal Advisory Dealmakers Deal Volume (Operational Dutch) op de eerste plek. De venture capital advocaat heeft in de afgelopen negen maanden 47 deals begeleid, die een waarde vertegenwoordigen van 1,1 miljard euro. ‘’Internationale investeerders wisten Nederland in het derde kwartaal goed te vinden voor het nemen van een minderheidsbelang in snelgroeiende techondernemingen. Dit kwartaal werkten we bijvoorbeeld aan de volgende investeringsrondes: de €150m investering in Sendcloud geleid door SoftBank, de $65m investering in Friss geleid door Accel-KKR, de $45m investering in Castor geleid door Eight Roads en F-Prime én de $45m investering in Trengo geleid door Insight.’’

Ingen-Housz vertelt meer over de gunstigere voorwaarden die worden gehanteerd door buitenlandse investeerders. ‘’Het valt op dat de investeringsvoorwaarden die veel buitenlandse investeerders bieden veel gunstiger voor de founders en onderneming zijn dan de investeringsvoorwaarden die traditioneel in de Nederlandse markt worden gehanteerd. Denk daarbij aan hogere waarderingen en minder zeggenschap voor de investeerder.’’

Matthijs Ingen-Housz sluit af met een felicitatie gericht aan de oprichters van het Eindhovense bedrijf Sendcloud. ‘’Zeven jaar geleden leerde ik de toen piepjonge ondernemers Rob van den Heuvel, Sabi Tolou en Bas Smeulders als hun mentor kennen: enthousiast en leergierig. Ze waren twee jaar ervoor als studenten begonnen met SendCloud. Quirijn van Veen, Joep Wolfhagen en ik hebben sindsdien alle investeringsrondes van Sendcloud begeleid. En nu dan de eerste investering van SoftBank in een Nederlandse startup. Fantastisch om zo het avontuur mee te beleven.’’

 

Gerelateerde artikelen