Meta neemt lenzenmaker over
Meta, het bedrijf dat eigenaar is van Facebook, heeft enkele weken geleden de Nederlands-Belgische lenzenmaker Luxexcel overgenomen. Dat meldt de Belgische zakenkrant De Tijd. De overname zou verband houden met de plannen van Meta om groot in augmented- en virtualrealitybrillen te investeren.
Luxexcel is in 2009 opgericht door de Zeeuwse ondernemer Richard van de Vrie. In 2017 verhuisde het bedrijf naar het Belgische Turnhout.
De technologie richtte zich aanvankelijk vooral op lenzen voor camera’s, smartphones, militaire doeleinden en autokoplampen, maar de focus is de laatste jaren verlegd naar het 3D-printen van brillen op voorschrift en de productie van 'intelligente zonnebrillen'. De onderneming is naar eigen zeggen wereldwijd de enige die lenzen met 3D-printers kan maken.
Maak M&A jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van M&A.
Voeg M&A toe aan Google