Uitbreiding Serie B1-financiering levert Sympower 19 miljoen op

Pensioeninvesteerder PGGM investeert 19 miljoen euro in Sympower, een Amsterdams energiebedrijf dat energieflexibiliteit en netbalancering aanbiedt. De investering is bedoeld om Europese energieflexibiliteit te versnellen. Dit door verbetering van de batterijopslag. Sympower heeft meer dan 2,7 GW aan flexibele gedistribueerde energieobjecten in heel Europa.
Deze kapitaalinjectie is een uitbreiding van de Serie B1-financiering van Sympower. Dit brengt het totaal van de tweede ronde op 42 miljoen euro. De Series B-ronde startte in 2021. Twee jaar hiervoor was er de Series A-ronde, waarin Sympower drie miljoen euro ophaalde.
Ook gaat Sympower mogelijk meer bedrijven overnemen, nadat het vorig jaar Flextools overnam van het Noorse energiebedrijf Å Energi. Sympower is hiermee in staat haar positie verder uit te bouwen met batterijprojecten op netwerkschaal in Zweden en Finland, waar het bedrijf sterk staat.
Sympower beheert momenteel meer dan 0,5GW aan batterij-energieopslagobjecten in Scandinavië. Onlangs werd de uitrol van BESS-optimalisatiediensten in Griekenland aangekondigd. Het bedrijf richt zich nu op andere veelbelovende Europese batterijmarkten.
De investering van PGGM in Sympower maakt deel uit van hun bredere strategie voor versnelling van het koolstofvrij maken van het Europese energiesysteem. “Deze investering in Sympower past binnen het mandaat Climate and Energy Transition Solutions dat wij van Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) hebben gekregen”, zegt Tim van den Brule, beleggingsdirecteur van PGGM Infrastructure. “Wij verwachten dat Sympower bijdraagt aan een goed rendement ten gunste van de PFZW-deelnemers, terwijl het verdere integratie van hernieuwbare bronnen in de elektriciteitsmix faciliteert.”
CETS is een onlangs gelanceerde impactstrategie met een beleggingswaarde van één miljard euro. Daarvan is 800 miljoen euro bestemd voor direct eigen vermogen en de investeringen. Sympower is de vijfde investering in het CETS-mandaat. Andere investeringen zijn SCW Systems, Carbon Collectors en RIFT.
PGGM zal toetreden tot de Raad van Commissarissen van Sympower om de strategische groei van de onderneming op de lange termijn te helpen sturen en het ondernemingsbestuur te versterken. Sympower wordt ook gesteund door andere impactinvesteerders, waaronder A&G Energy Transition Tech Fund, Activate Capital, Rubio Impact Ventures, PDENH en Expon Capital.