Schroders Capital: record aan secondaries van 160 miljard

De vraag naar liquiditeit onder private equity-beleggers neemt toe.

Schroders Capital richt in een whitepaper de schijnwerper op de opkomst van secondaries of secondary transactions: de aan- en verkopen van bestaande belangen in private equity-fondsen of portefeuilles van private activa als beleggingscategorie.

In 2024 bedroeg het wereldwijde transactievolume op de secondaries-markt 160 miljard – een nieuw jaarrecord. De vooruitzichten voor 2025 blijven sterk, stelt Schroders Capital.

Deze ontwikkeling past in een bredere langetermijntrend, analyseert de vermogensbeheerder verder. Naarmate de private-equitymarkt rijpt en groeit, ontwikkelt ook de secondaries-markt zich verder. De vraag naar liquiditeit onder private equity-beleggers is de afgelopen tijd alleen maar toegenomen, met name door het sterk gedaalde aantal exits en uitkeringen.

Parallel aan de groei van de secondaries-markt is ook het aantal transacties met continuatiefondsen toegenomen. Deze GP-led secondaries (General Partner-led secondary transactions) zijn een specifieke vorm van transacties binnen de private equity-markt waarbij de fondsbeheerder (general partner of GP) het initiatief neemt om bestaande investeringen in een nieuw fonds onder te brengen.

Dit gebeurt doorgaans aan het einde van de looptijd van het oorspronkelijke private-equityfonds. Deze transacties stellen private-equitymanagers in staat om liquiditeit te bieden aan bestaande beleggers, terwijl ze tegelijkertijd hoogwaardige beleggingen in hun portefeuille langer kunnen aanhouden met behulp van nieuw kapitaal.

Continuatiefondsen zijn inmiddels uitgegroeid tot een belangrijke groeimotor binnen de secondaries-markt. Ze waren in de afgelopen jaren goed voor 45 tot 50 procernt van het totale transactievolume, en bereikten in 2024 een nieuw recordniveau van meer dan 70 miljard dollar.

 

Related articles