Nedvest sluit enorme deal met KKR over verkoop Techone

Het Nederlandse IT-bedrijf deed 56 overnames en zou 600 milijoen waard zijn.

De Amerikaanse investeerder KKR neemt het Rotterdamse IT-bedrijf Techone over. Het groeiende bedrijf wordt overgenomen van de Nederlandse investeerder Nedvest, die in 2019 het meerderheidsbelang overnam van de oprichter. Techone is specialist in  digitale werkplekken en IT-beheer voor het mkb.

De prijs is niet bekendgemaakt, maar wel zou Techone gewaardeerd zijn op 600 miljoen euro. William Blair, Boston Consulting Group, Deloitte en Houthoff waren betrokken als adviseurs.

Voor Nedvest is dit een grote private-equitydeal. De gemiddelde jaaromzet van de investeerder schommelt rond de 350 miljoen euro. De investeerder richt zich op bedrijven met een winst tot 15 milijoen euro.

Techone heeft de afgelopen jaren 56 overnames gerealiseerd, soms via een dochterbedrijf. Vooral regionale IT-bedrijven werden overgenomen De laatste deal vond plaats op 3 november, toen het dochterbedrijf SolidQ het Utrechtse bedrijf Take-IT-Over toevoegde. De omzet van Techone groeide tot 156 miljoen euro.

De volgende groeifase vraagt om investeerders die verder kunnen gaan. “De strategie die Techone wenst te voeren, heeft een veel kapitaalkrachtigere aandeelhouder nodig dan wat wij kunnen bieden”, laat een woordvoerder van Nedvest weten in het FD.

Verwacht wordt dat de Amerikaanse investeerder KKR de nieuwe aanwinst Techone een plek zal geven in het Europese IT-platform, waar aan wordt gewerkt. Daarin zit onder ook de Duitse Datagroup, dat in april werd overgenomen door KKR voor ongeveer een half miljard euro.

Related articles