Miljardenfusie Amerikaanse filmstudio’s eindelijk rond

De fusie tussen Hollywoodstudio Paramount Global en productiehuis Skydance Media mag doorgaan na toestemming van de Amerikaanse concurrentiewaakhond FCC. Beide bedrijven sloten vorig jaar al een akkoord om samen verder te gaan, na langdurige onderhandelingen. Het zou gaan om een deal van acht miljard dollar.
Paramount is het moederbedrijf van televisiezenders CBS en MTV, evenals de gelijknamige Hollywoodfilmstudio. Skydance zit achter de productie van films als Mission: Impossible Dead Reckoning, Transformers: Rise of the Beasts en Top Gun: Maverick.
De Amerikaanse filmstudio’s wachten al maanden op goedkeuring van de toezichthouder om de overeenkomst te bezegelen. De afgelopen tijd diende de een na de andere koper zich aan, die afwisselend werden afgepoeierd en geknuffeld. Een bod van investeerder Apollo samen met Sony voor 26 miljard dollar belandde in de prullenbak.
In juni vorig jaar klapten de onderhandelingen over een deal tussen beide bedrijven nog, omdat ze geen overeenstemming konden bereiken over de voorwaarden. Een maand later werd toch een akkoord bereikt.
Skydance had eerder deze week toegezegd een einde te maken aan doelstellingen rond diversiteit, gelijkheid en inclusie (DEI). Ook zou er twee jaar lang een ombudsman worden aangesteld die klachten behandelt over vooringenomenheid door CBS, dat onder Paramount valt. (ANP)