Main koopt Noorse documentcreatie- en CPQ-specialist

Main Capital Partners heeft een meerderheidsbelang genomen in de Noorse softwareleverancier Xait, gespecialiseerd in de geautomatiseerde creatie van complexe documenten en CPQ‑oplossingen (Configure, Price, Quote).
Met deze investering wil Main Xait ondersteunen bij een selectieve buy‑and‑buildstrategie om internationaal te groeien en uit te groeien tot wereldleider in documentcreatie en offerteautomatisering.
Xait bedient met haar platform klanten uit sectoren als olie & gas, maritiem, engineering en professionele dienstverlening. Het vlaggenschipproduct XaitPorter stelt bedrijven in staat om gezamenlijke offertes, tendervoorstellen en compliance‑rapportages efficiënt te produceren, terwijl de CPQ‑module geconfigureerde prijzen direct in commerciële documenten integreert. Met meer dan 300 internationale klanten genereert Xait het merendeel van zijn omzet buiten Scandinavië, met sterke posities in West‑Europa en de VS.
De aantrekkende vraag naar digitalisering en automatisering in data‑ en informatiemanagement, gecombineerd met de complexiteit van grootschalige RFP‑processen, biedt volgens Main Capital uitstekende groeimogelijkheden. Ondersteund door Mains ervaring in grensoverschrijdende expansie wil Xait zijn marktaandeel in de Verenigde Staten verder uitbouwen en zijn Europese aanwezigheid versterken, terwijl het managementteam aanblijft om de groeiplannen gezamenlijk te realiseren.