Kwijnend diamantbedrijf De Beers in de verkoop

Na diverse afwaarderingen is de dochter nog 4,1 miljard waard.

Mijnbouwbedrijf Anglo American wil diamantdochter De Beers verkopen. Voorbereidingen voor de verkoop zouden zijn gestart. Dit bericht komt een week nadat het mijnbouwbedrijf de platinadochter Valterra naar de beurs heeft gebracht, met een waarde van elf miljard dollar. Valterra geldt als het grootste platinabedrijf ter wereld.

De Beers is de op één na grootste producent van ruwe diamanten, op het Russische bedrijf Alrosa na. De Beers heeft via een verkoopnetwerk ook een dikke vinger in de pijp van de diamanthandel.

De Beers’ voormalige CEO’s Gareth Penny en Bruce Cleaver, Australische en Indiase mijnbouwers en Botswana zouden belangstelling hebben voor De Beers. Botswana heeft nu vijftien procent van de aandelen.

De voorgenomen verkoop van De Beers komt op het moment dat de diamanthandel in het slop zit. Dit door de ingezakte vraag naar luxeproducten, de slechte Chinese markt en concurrentie van diamanten die kunstmatig zijn vervaardigd.

De verkoop van ruwe diamanten door De Beers daalde vorig jaar met een kwart. De voorraad onverkochte diamanten is twee miljard dollar waard, maar er zijn berichten dat De Beers deze voorraden onderhands slijt tegen lagere prijzen.

Vorig jaar waardeerde het mijnbouwbedrijf bijna drie miljard af van de waarde van De Beers. Het bedrijf is nu 4,1 miljard dollar waard, maar er zijn twijfels or Anglo American dit zal krijgen bij de verkoop.

De magere resultaten zouden de druk zetten op de beurskoers van Anglo American. Dat zou de mijnbouwer slecht uitkomen, want concurrent BHP probeert om de Britse  mijnbouwer over te nemen. Een bod van 36 miljard werd vorig jaar weggehoond door Anglo American.

Loopt de verkoop van De Beers uit op niets, dan overweegt Anglo American op een beursgang van het diamantbedrijf.

Related articles