Ideagen neemt Nederlands luchtvaartdata-specialist Casper over
Last modified: 29 september 2025 17:43

Softwarebedrijf Ideagen heeft het in Nederland gevestigde Casper overgenomen, een specialist in data-analyse en milieumonitoring voor de luchtvaartsector.
Met de acquisitie versterkt Ideagen zijn portfolio op het gebied van environmental, health & safety (EHS) voor luchtvaartklanten.
Casper, opgericht in 2010 en dit jaar 15 jaar actief, geldt als pionier in het monitoren van de milieueffecten van vliegbewegingen. Het bedrijf levert inmiddels oplossingen aan 60 luchthavens in 15 landen op vier continenten.
Volgens Ideagen-CEO Ben Dorks helpt de overname om luchthavens beter te ondersteunen bij naleving van milieuwetgeving en risicobeheer. Casper-CEO Heleen Erkamp benadrukt dat de samenwerking met Ideagen de internationale groei van het bedrijf moet versnellen.
Ideagen levert wereldwijd softwareoplossingen aan meer dan 17.000 organisaties, waaronder 250 luchtvaartmaatschappijen en luchthavens.