FlixBus neemt Luxemburgse vervoerder over

Geen beursgang en geen investeerder, maar wel diverse overnames.

Flix, het Duitse moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco. Eigenaar SLG houdt een minderheidsbelang. Financiële details over de deal zijn niet bekend.

Met de overname denkt FlixBus zijn positie in het Europese personenvervoer. Flibco is in meerdere Europese landen actief en biedt bijvoorbeeld een shuttlebus aan tussen Breda en luchthaven Zaventem in Brussel.

Flix trok in 2023 de aandacht door een beursgang voor te bereiden die het bedrijf op 4 miljard euro zou waarderen. JP Morgan, Goldman Sachs en BNP Paribas waren geselecteerd voor het begeleiden van een beursgang. Het kwam er echter niet van.

In plaats daarvan wilde Flix een belang verkopen aan private-equitybedrijven, waarbij het Zweedse EQT werd genoemd. Ook dit is er nog niet van gekomen. In 2021 nam Flix het vermaarde Amerikaanse busbedrijf Greyhound over voor 172 miljoen dollar.

Related articles