FD: Belasting omhoog voor managers private-equitysector

Extra inkomsten voor het laag houden van de brandstofaccijns. 

Fonds- en bedrijfsmanagers in de private equity-sector gaan vanaf volgend jaar in Nederland meer belasting betalen. Dat meldt het FD op basis van nog vertrouwelijke Prinsjesdagstukken. De opbrengst is bedoeld om de korting op de brandstofaccijns een jaar extra in stand te houden.

De Nederlandse Vereniging van Participatiemaatschappijen (NVP) noemt in een reactie in het FD het besluit “slecht”. De NVP wijst erop wijst dat tarieven voor vergelijkbare gevallen in de ons omringende landen een stuk lager zijn.

Momenteel betalen private equity-managers tussen de 24,5 en 31 procent belasting in box 2 door een beroep te doen op de zogeheten lucratiefbelangregeling. Volgens het FD gaat de belastingdruk in box 2 voor gebruikers van de lucratiefbelangregeling nu omhoog naar tussen de 28 en 36 procent.

Daar wordt niet aan getornd, zo beloofde de toenmalige staatssecretaris van Fiscaliteit in februari. De huidige lucratiefbelangregeling zou zorgen voor rechtszekerheid voor zowel de PE-managers als de Belastingdienst. Daarnaast zijn er lopende juridische procedures en kunnen bilaterale belastingverdragen een obstakel vormen. Bovendien zou een aanpassing mogelijk te complex zijn voor de Belastingdienst.

De beoogde belastingverhoging voor managers in private equity-bedrijven zit in een breder pakket aan maatregelen voor de dekking voor de verlaagde brandstofaccijns. Door die blijvende verlaging van de brandstofaccijns komt er volgens de officiële ramingen in 2026 eenmalig 1,7 miljard euro minder binnen.

LEES OOK: Investeerders staken PE-investeringen ondanks kortingen

 

Related articles