Concurrent van Nvidia harkt miljarden binnen bij investeerders

Cerebras groeide in vier maanden naar een waarde van 23 miljard.

De Amerikaanse AI-chipfabrikant Cerebras Systems heeft 1 miljard dollar opgehaald in een financieringsronde. Alle investeerders zijn Amerikaanse frondsen. De investering is vier maanden na de vorige financieringsronde, toen er ook al een miljard in het laatje kwam. In september werd het bedrijf nog gewaardeerd op 8,1 miljard dollar.

Cerebras wordt nu gewaardeerd op 23 miljard dollar. Dat is een verdrievoudiging ten opzichte van vier maanden geleden. Cerebras wordt vaak genoemd als concurrent van Nvidia. Het bedrijf is tien jaar geleden opgericht in California door een groepje ingenieurs. In 2019 kreeg Cerebras de status van unicorn.

De jongste investeringsronde werd geleid door Tiger Global, dat ook investeerder is in de Amsterdamse hotelautomatiseerder Mews. Tiger leidde vorig jaar een financieringsronde van Mews. Andere investeerders waren onder meer Benchmark, Coatue en 1789 Capital, dat wordt gesteund door Donald Trump Jr.

In 2024 bereidde het bedrijf een beursgang voor, maar de aanvraag voor een beursgang aan de Nasdaq werd in oktober ingetrokken. Cerebras richt zich op wafer-schaal-architecturen, wat geldt als een specialisme. In sommige tests zouden de chips van Cerebras het beter doen dan die van Nvidia.

 

Related articles