Ondanks ‘oorlog’ van Trump tegen klimaatactie blijven investeringen in klimaattech groeien

Terwijl Donald Trump zich steeds feller keert tegen klimaatactie, blijken investeerders zich daar weinig van aan te trekken. De belangstelling voor klimaattechnologie blijft onverminderd groot.
Dat blijkt uit het succes van het Amsterdamse investeringsplatform Carbon Equity, dat onlangs 105 miljoen euro ophaalde voor zijn nieuwste klimaatfonds.
Met het zogenoemde Climate Tech Portfolio Fund III investeert Carbon Equity in tientallen private equity- en venture capital-fondsen die zich richten op innovatieve klimaatoplossingen – van groen staal tot geavanceerde batterijen en geothermische energie. In totaal beheert het platform inmiddels meer dan 300 miljoen euro, bijeengebracht door ruim 1.250 particuliere en institutionele beleggers.
‘Klimaatverandering dendert gewoon door’
CEO en mede-oprichter Jacqueline van den Ende ziet in het succes van het fonds een duidelijk signaal dat investeerders zich niet laten afschrikken door de politieke tegenwind uit de VS. “Vooral sinds het aantreden van Trump staat de wereld behoorlijk op zijn kop”, zegt Van den Ende. “Trump heeft een ideologische oorlog tegen klimaatactie ontketend, terwijl klimaatverandering zelf hard doordendert. Maar juist door de geopolitieke spanningen groeit het belang van energiezekerheid en energieonafhankelijkheid. Vooral in Europa verwacht ik dat dit zal leiden tot een versnelling van de energietransitie.”
Volgens Van den Ende is het succes van Carbon Equity niet alleen te danken aan idealisme, maar ook aan harde economische logica. “De energietransitie is al in volle gang. Niet gedreven door idealisme, maar simpelweg omdat duurzame oplossingen economisch slimmer zijn.”
Groei houdt aan
Sinds de oprichting in 2021 is Carbon Equity uitgegroeid tot een van de meest actieve investeerders wereldwijd in klimaattechnologie. Via negen fondsen heeft het platform inmiddels geïnvesteerd in meer dan 200 klimaatinnovaties in Europa en de Verenigde Staten. Het bedrijf verwacht dat de vraag naar investeringen in klimaattech de komende jaren alleen maar verder zal toenemen.